Sürme Cam Sistemi

Yeni nesil inşaat yapı malzemelerinden olan, yeni nesil binalarda tercih edilen cam balkon kaplama sistemleri, eski binalarda ve her türlü balkon yapılarında rahatlıkla kullanılıyor.

Mevsimsel değişikliklere göre tamamen kapatılarak kullanıldığı gibi, tek bir noktaya toplanarak açılma özelliği ile özellikle yaz aylarında kullanılan bu sistemler, tamamen cam profillerden imal ediliyor.

Balkonların ve uygulanacakları alanların alt ve üst sınırına monte edilen, paslanmaz alüminyum profillerin arasında hareket sağlayan bu sistemler, 360 derece dönme özelliği ve sağa sola sınırsız hareket yeteneği ile dilenen ölçülerde istenilen seviyelerde açılıp kapanma özelliğine kavuşuyor.

Sürgü sistemine göre çalışan, ray ve tekerlek özelliklerine göre rahat ve sorunsuz kullanılan bu sistemler, sahip olduğu özel contalar sayesinde etkili bir ses, ısı, yağmur ve toz izolasyonu sağlıyor.

Eşikli Sürme Cam Sistemleri ve Eşiksiz Sürme Cam sistemleri olarak iki kategoride hizmet veren bu uygulamalar özellikle, otel, kafe gibi konaklama ve dinlenme alanlarının balkon ve teraslarında tercih ediliyor. Köşeli ve düz yapılarda rahatlıkla kullanılan ve fonksiyonel olan sürme cam sistemleri, güvenlik ve yalıtım için oldukça önemli bir sektör oluşturuyor.